Відкриті уроки та заходи
Презентація до теми "Франція"
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ
З
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА ГЕОГРАФІЇ
Тема: «Пізнай свій рідний край у русі»
Тип уроку: повторення та узагальнення
знань.
Форма проведення: урок-змагання
Інтеграція: предмет «Географія»
Мета уроку: формувати та розвивати предметні компетентності; виховувати почуття відповідальності та колективізму засобами фізичних вправ; прагнути до потреби постійного фізичного вдосконалення; активізація пізнавального інтересу до уроків фізичної культури та географії.
Узагальнити та систематизувати знання про Україну, активізувати знання про корисні копалини та їх класифікацію, сформувати знання про культурні пам’ятки України, вдосконалювати практичні уміння та навички працювати з картами.
Завдання уроку:
- Удосконалювати навички самостійного контролю за ЧСС під час фізичних навантажень;
- Сприяти розвитку спритності, уваги, швидкості засобами фізичних вправ та естафет;
- Виховувати у здобувачів освіти товариські стосунки для підтримки один одного під час організації роботи в малих групах.
- Розвивати інтелект здобувачів освіти, уміння аналізувати, класифікувати, порівнювати, робити висновки, працювати самостійно.
- Виховувати патріотизм, любов до України, почуття гордості та відповідальності за природні багатства надр.
Обладнання: роздатковий матеріал, «чорний ящик»,скакалки, волейбольні м’ячі, обручі, тенісні ракетки, кульки повітряні, координаційні драбинки, гімнастичні лави, свисток, секундомір.
Епіграф уроку: « Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність»
Місце проведення: спортивний зал.
Хід уроку
Тема: Подорож країнами Європи.
Цікаві факти про Європейський союз.
Форма проведення: урок з
елементами квесту
Мета: розширити кругозір та знання здобувачів освіти про країни Європейського
Союзу; дати уявлення про переваги євроінтеграції для України, підкреслити приналежність нашої держави до європейської
сім'ї народів, виховувати повагу до національних, духовних, культурних
надбань європейських народів, створити умови для ефективної роботи в команді,
розвивати прагнення бути свідомим
громадянином України,
патріотичні почуття.
Обладнання: національна символіка України, символіка Євросоюзу, політична карта
Європи, прапори Європейського Союзу , малюнки краєвидів України.
Хід уроку
Викладач: Ми з вами живемо в молодій незалежній державі.
Нашому поколінню випало складне й відповідальне завдання – відродження
української державності, мови, нації, будувати європейську Україну, стати
частиною європейської спільноти. За нас ніхто цього не зробить. «Кожна людина
народжується для якоїсь справи» – писав Е. Хеменгуей. Справа сучасної молоді –
це відродження не тільки незалежної гуманної держави, а й держави щасливих і
успішних людей.
Сучасний
світ – багатомірний, динамічний
і суперечливий. Це світ
складних альтернатив, тривог і
надій. Жити нині
ізольовано від світового
співтовариства практично неможливо
жодній країні. Тому важко
знайти країну, яка б
не вступала в
стосунки з іншими
державами. Європа не навколо нас. Вона - у нас самих. Прагнення до європейського рівня життя,
європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни.
Викладач. Що ж це за організація Європейський Союз і як вона була створена?
(перегляд відео)
1учень. Європейський Союз – це організація, яка об’єднує 28
демократичних європейських країн. Країни, що входять до його складу, заснували
спільні органи управління, яким делегована частина повноважень, завдяки чому
стало можливим приймати рішення з певних питань, які становлять спільний
інтерес на європейському рівні. Ідея створення цієї організації була задумана
для того, щоб
більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під
час Другої світової війни. Вперше цю ідею запропонував Міністр закордонних
справ Франції Роберт Шуман у промові 9 травня 1950 року. Цей день став днем
народження Європейського Союзу і тепер щороку святкується як День Європи.
2 учень. Прапор ЄС. Історія створення прапору припадає на 1955 рік. Тоді Європейський Союз існував лише у вигляді Європейського об’єднання, до якого входило шість країн. Довго йшло обговорення ескізу прапора. Згодом було прийнято нинішній варіант – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Число зірок не має нічого спільного з кількістю країн – членів організації. У різних традиціях «12» є символічним числом, що означає абсолютну досконалість. Це також і кількість місяців року, і кількість цифр на циферблаті годинника, тоді як коло є ще і символом єдності.
3 учень. Європейський гімн. У широкому значенні – це гімн не лише
Євросоюзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з дев’ятої симфонії, яку
Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині своєї симфонії
Бетховен поклав на музику «Оду до радості», написану у 1785 році Фрідріхом фон
Шіллером. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і
Бетховен. У 1972 році Рада Європи схвалила бетховенську тему «Оди до радості»
як свій гімн. У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів
країн ЄС як офіційний гімн ЄС. (Учні
прослуховують гімн ЄС).
Викладач. Кожна європейська країна розвивається своїм шляхом,
віками формується її культура, мова, і щоб упевненими кроками йти вперед, маємо
цікавитися культурою і звичаями інших країн, дотримуватися заповіту великого
українського Кобзаря «… І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…». А все
людство повинно научитися жити у дружбі та розумінні.
Викладач: Які асоціації з жовтим кольором
виникають у вашій уяві? Які з блакитним? А якщо поєднати ці кольори? Які
асоціації виникають тепер? (Відповіді). Звичайно, це прапор нашої держави –
України.
Сьогодні я
пропоную вам здійснити казково-пригодницьку подорож у формі квесту. Чи знаєте
ви, що таке квест?( Відповіді дітей).
Отже
розпочинаємо євроквест «Лабиринтами Європи»!
Ми здійснимо подорож по 4 станціях:
1 станція – «Мандрівка країнами Європи»
2 станція – «Європейська держава-столиця»
3 станція – «Секрети європейських казкарів»
4 станція – «Україна
– наша країна»
І станція
«Мандрівка країнами
Європи»
(перегляд відео)
ІІ станція. Знайди пару «Європейська держава-столиця».
Європейська держава |
Столиця |
Україна |
Лондон |
Велика Британія |
Париж
|
Франція |
Київ
|
Іспанія
|
Варшава
|
Італія
|
Берн
|
Австрія
|
Амстердам
|
Швейцарія |
Мадрид
|
Данія
|
Рим
|
Нідерланди
|
Відень
|
Греція
|
Афіни
|
Чехія
|
Прага
|
Польща
|
Копенгаген
|
ІІІ станція. Секрети європейських казкарів
Викладач: Однією з найчарівніших країн, яку відвідує кожна дитина, є країна казок. Сьогодні ми з вами спробуємо розкрити таємниці літературних казок, авторами яких є прекрасні казкарі Європи. Вони своїми творами стали відомі в усьому світі. Їх герої цікавлять дітей багатьох поколінь.
Питання.
1.
Яке незвичайне дзеркало змайстрував злющий троль в казці Г. Андерсена «Снігова королева»? ( Воно все
викривляло: «добре і прекрасне зменшувалось, гидке і погане збільшувалось)
2.Як звали
ватажка вовчої зграї в книзі Кіплінга “Мауглі”? (Акела )
3.
Головна героїня казки Шарля Перро «Соболевий черевичок». (Попелюшка)
4.
За чим послала зла мачуха пасербицю в негоду із п’єси –
казки «Дванадцять місяців» С.Маршака? (За підсніжниками)
5. Герой якої літературної казки літав на орлі?
(Лікар Айболить)
6. Герой якої
казки літав над дахами на своєму друзі, який вважав себе найкращим у світі
чоловіком? (Малюк літав на Карлсоні у казці Астрид Ліндгрен)
7. Ягідка, яка
стала графинею у казці італійського дитячого письменника Джанні Родарі.
(Вишенька)
8. Як звали героїню казки, яка подорожувала
країною Чудес? (Аліса)
9. В якій
казці братів Грімм було дзеркало, яке говорило? (“Білосніжка”)
10. У яких
казкових героїв садочок був трохи більший за квітковий горщик? (У Кая і Герди)
11.Що сталося
з Піннокіо після того, як він почав брехати? (Виріс довгий ніс)
12.Назвіть
героїв казкового світу, для яких метелики виконують функцію коней? (Для ельфів)
Гра «Комплементи» (здобувачі освіти називають
слова про місто (Воно гарне, зелене, рідне, мальовниче, чарівне,
святкове,затишне…)
ІV станція «Україна – наша країна»
Питання
1.
Український народний танець (гопак).
2.
Дата прийняття акту проголошення незалежності
України (24 серпня 1991 р.)
3.
Назвіть найвищий законодавчий орган нашої
держави. (Верховна Рада).
4.
Грошова одиниця України. (Гривня).
5.
Давня назва річки Дніпро (Славутич).
6.
Хто став першим Президентом незалежної України?
(Л. Кравчук).
7.
Автор слів Державного Гімну України.(П.
Чубинський).
8.
Які моря
омивають територію України (Чорне та Азовське).
9.
Скільки страв повинно бути за столом у Святий
вечір? (Дванадцять).
10.
Коли було прийнято Конституцію України? (28
червня 1996 року).
11.
Яку назву мала козацька держава? (Запорізька Січ)
12.
Найвища гора українських Карпат. (Говерла).
Викладач: Ви сьогодні були активними, кмітливими, спритними. Завершується наша подорож. Ми побували лише віртуально країнами Євросоюзу.
Підсумок уроку: Дорогі здобувачі освіти, бажаю добре вчитися, аби згодом свої знання віддати нашій рідній Україні. Я переконана, що наша держава може з впевненістю просуватися до єдиного
європейського простору, бо здатна зробити вагомий внесок у розбудову нової
об'єднаної Європи. Наше місце — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в
Об'єднаній Європі. У Європі — історичний шанс України розкрити свої можливості.
Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців. Ми — вже не «узбіччя» Європи. Ми знаходимося
у центрі Європи, і лише в єдності сила
Європи.
Засідання проведення обласного семінару
викладачів ПТНЗ
географії
Ведуча 1. Добрий
день, вельмишановне панство! Мені приємно бачити у нас так багато відвідувачів.
І тих, хто завітав уперше, і тих,хто буває у нас постійно. Заклад наш – один із
найкращих. В ньому працюють спеціалісти, які добре знають свою справу. Кафе, в
якому ви знаходиться, не зовсім звичайне. Річ у тім, що відвідувачем його має
право стати той, хто йде дорогою пошуку і не зупиняється на досягнутому, вірить
у казку і диво, завжди прагне нових горизонтів і злетів.
Ведучий 2. Назва кафе «Глобус», адже це саме ті якості
які ми використовуємо у своїй роботі щоденно це обдарованість, логіка,
інтелект,мислення, прагматизм.
Ведуча 1. У нашому закладі проводяться різноманітні
заходи: семінари, конференції, круглі столи, дебати. Сьогодні двері нашого кафе
гостинно відчинилися для учасників обласного семінару викладачів географії.
Ведучий 2. У нашому закладі панують правила, дотримання
яких обов’язкове для усіх відвідувачів.
1.
Якщо прагнеш допомогти – допоможи красиво
2.
Якщо прагнеш проявити співчуття – співчувай красив.
3.
Якщо даруєш – даруй красиво.
Ведуча 1.Прошу познайомитися з меню, яке чекає на вас.
Так, як наше кафе інтелектуальне, то і страви, як ви бачите у нас незвичні. Для
кожної страви приготовленні завдання,методичні поради, практичні напрацювання і
все притрушено спеціями.
Ведучий 2. Страви
у нас готують дуже смачні, а головне – корисні, які насичують не шлунок,
а мозок. Він ніколи не зіпсуєте свою фігуру, а лише покращите роботу головного
мозку. Чим більше страв ви сьогодні скуштуєте, тим більше інтелект-калорій
отримаєте. Готувати незвичайні страви допомагати буде викладач географії Юлія
Ярославівна. Я всім бажаю приємного і творчого апетиту.
Ведуча 1 Зазвичай спілкування розпочинається з напою який
збуджує апетит. Пропоную почати з коктейлю «Аля – Географ».
Ведучий 2. Людина найбільше реагує на своє ім’я. Кожне
ім’я несе в собі запас енергії. Це якийсь проявник незлічених можливостей які
дрімають у нас. Усі хто зібрався тут об’єднує спільне ім’я «географ» . Саме
воно визначило долю кожного із нас це наш розпізнавальний знак, запис нашого я
.
Викладач. Давайте
разом відкриємо секрет компонентів нашого коктейлю «Аля – Географ». Пропоную учасникам за
початком речення, які написанні на аркушах паперу, само презентувати себе, як
вчителя географії:
Я річка, яка тече за новими інформаційно – комунікаційними технологіями,
Я країна….
Я диво світу….
Я сторона світу…
Я подорож у …..
Я книжка…
Я пташка ….
Я пора року…..
Я море…..
Я національність …..
Я місто….
Я природне явище….
Я дерево…
Я корисна копалина……
Я затока…….
Я протока…..
Я острів….
Викладач . Пропоную перейти на легку закуску салат «
Канапрез» - це віртуальна подорож
Європою, яка підніми настрій, створить
добродушну атмосферу, викличе приємну жваву бесіду і тим самим покращить
апетит.
Ведуча 1. А зараз перейдемо на основне блюдо «М'ясо по Європейськи». Для приготування цієї
страви викладачу географії потрібно було постаратися. Тут зібрані різні методи
і прийоми роботи.
Тож урок на тему: «Країни Європи»
Тема: «КРАЇНИ ЄВРОПИ»
Мета: перевірити знання учнів про країни Європи, їх
особливості, досягнення, традиції, культуру; розвивати мислення учнів шляхом
організації роботи з розв’язання нетрадиційних задач і проблем, сприяти
розвитку емоційної сфери особистості учнів, пізнавального інтересу до
географічних знань; сприяти вихованню інтернаціональних почуттів, інтересу до
пізнання життя інших народів і країн, виховувати відповідальність,
організованість, самостійність, почуття колективізму.
Обладнання: карта Європи, кросворд, прапори країн, роздавальний
матеріал, контурні карти.
Епіграф:
Європа буде і
залишається одним з основних
пріоритетних центрів
розвитку світової цивілізації.
Д. Робертсон
Розум людський має
три ключі,
які все відчиняють:
знання, думка, уява — все в цьому.
В. Гюго
Тип уроку: повторення (у формі уроку-конкурсу).
ХІД УРОКУ
Висвічується
політична карта Європи.
Викладач: Ми,
українці, живемо в самому серці Європи і відчуваємо себе її часточкою. Україна
як держава обрала свій шлях у Європейську спільноту і бачить своє майбутнє в
європейській інтеграції. Тому й ми повинні добре пізнати ту частину нашої
планети, де з вами мешкаємо, більше дізнатися про країни Європи, їх досягнення
і традиції, культуру й мистецтво. До Європи входить понад 40 країн, кожна з
яких самобутня й неповторна. Щоб закріпити й перевірити наші знання про країни
Європи, ми й проводимо сьогодні конкурсно-розважальне шоу «Любов з першого
погляду до Географії». Відома така християнська легенда:
Коли Бог створив світ, він узяв горіх, розколов його
на дві половинки і кинув між людей. Відтоді шукає кожен свою половинку. А коли
знаходять її, щасливі в парі увесь свій вік. Коли ж трапляється половинка не
свого горіха, тоді не мріяти про щастя.
Отже, я хочу дати вам половинки серця і ви обов’язково
знайдете свою половинку.
(Святково прибрані столи, на яких — аркуш паперу,
ручка.)
Викладач: Тож
ми з вами поділилися на дві команди. Перша команда має назву «Меридіан», і
«Екватор».
Викладач: А щоб дізнатися про назву нашого першого
конкурсу, ми з вами повинні розгадати невеличкий кросворд. Відповіді на
запитання запишемо у відповідні клітинки по горизонталі, а по вертикалі у
виділених клітинках прочитаємо ключове слово конкурсу.
1. Столиця країни, що має спільний сухопутний кордон з
Україною.
2. Країна, в якій знаходиться географічний центр
Європи.
3. Країна, що має найбільшу територію.
4. Кількість країн, з якими Україна має спільний
кордон.
5. Річка, що з’єднує багато країн Європи.
6. Найменша країна світу.
Конкурс 1 «Наші найближчі сусіди»
Викладач: Тобто
ми познайомимося з країнами, з якими наша держава Україна межує на суходолі. А
зараз я зачитую питання, а відповіді
записуємо на аркуші паперу.
1. Символами цієї країни є береза, балалайка і млинці.
(Росія)
2. Тут народився видатний композитор Шопен. Тут
танцюють краков’як. (Польща)
3. Ця країна межує з Україною на заході. Донедавна
була складовою частиною однієї з країн Європи. Тепер має статус незалежної
республіки. Серед особливостей — гори Карпати і Високі Татри.
4. Символами цієї країни є картопля, льон, зубр, ліс. Славиться
трикотажними виробами.
5. Столиця цієї країни складається з двох міст,
розташованих на різних берегах Дунаю. Країна відома автобусами «Ікарус»,
постачає ліки, славиться вирощуванням фруктів та овочів.
6. Аграрна країна яка славиться виготовленням виробів зі шкіри та
кераміки а також плетіння з соломи та
лози.
7.Незалежна республіка. Славиться винами, виноградом,
соками. Протікає річка Дністер.
Конкурс 2 «Захист проектів»
Викладач. Ми закінчили вивчати країни Європи, тому
кожна команда одержали випереджальне домашнє завдання: скласти проекти про одну
країну Європи: Франція, Італія.
Отже, дівчата по черзі представляють свою країну через
творчий проект.
(Найвищий бал — 5)
Конкурс 3 «Країни»
Назвати країни, що починаються на кожну букву імені
учасника.
Конкурс 4 «Питання — родзинка»
Викладач: У вас
на столі є по два конверти. В одному з них назви країн, у другому — «родзинка».
Ваше завдання: до кожної країни підібрати «родзинку».
Викладач: Проведемо самоперевірку. Обмінялися
конвертами і перевіряємо правильні відповіді. Самостійно рахуєте, скільки
точних відповідей і скільки отримали балів. Кожна правильна відповідь 1 бал.
Люксембург — кузня Західної Європи, сталеве царство.
Данія — тваринницька ферма Європи.
Португалія — країна емігрантів, швейна фабрика Європи.
Швейцарія — країна найнадійнішого сейфу,
країна-банкір, країна-готель.
Нідерланди — світовий центр квітництва, королівство
дерев’яних черевиків, країна сиру, вітряків і тюльпанів.
Ліхтенштейн — світовий лідер з виробництва зубних
протезів, кераміки, стоматообладнання.
Монако — країна-казино.
Ісландія — країна-рибалка.
Сан-Марино — держава на одній горі.
Фінляндія — країна озер і боліт, вкрита снігом до семи
місяців на рік.
Австрія — альпійська республіка.
Швеція — одна з найбільших країн Європи. Жителі цієї
країни отримують високу зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж
будь-яка інша нація у світі.
Конкурс 5 «Німа карта»
Викладач: . Нагадаю відомий вислів: «Карта — друга
мова географії». Вам треба оживити карту. На вашому столі лежить контурна карта
Європи, на якій позначені тільки цифри. Ваше завдання: на аркуші паперу
записати назви країн, які відповідають цим цифрам. За кожну правильно названу
країну нараховується 1 бал. Обмінялися і перевіряємо правильні відповіді.
Конкурс 6 «Хто більше»
Перемагає той, хто назве найбільше країн Європи та
їхніх столиць.
Перед початком уроку до нас потрапила пляшка з
безлюдного острова з посланням від людей які хочуть врятуватися, наша допомого
буде полягати в тому щоб дати якомога більше відповідей на поставлені
запитання і дати можливість людям
обміняти їх на місця у рятувальних шлюпках. Тож будьмо уважні і врятуємо всіх
людей які постраждали своїми знаннями. Тому наступний конкурс має назву «SOS».
Ви вибираєте запитання-тест. Відповіді даєте відразу.
1. Яку протоку змушений був перепливати д’Артаньян,
щоб привезти підвіски королеві Франції?
а) Ла-Плата;
б) Ґібралтарська;
в) Берінґова;
г) Ла-Манш.
2. Цибулини яких рослин у ХІІ ст. цінувались у
Голландії на вагу золота?
а) Крокус;
б) гладіолус;
в) тюльпан;
г) гіацинт.
3.Найвища точка Європи?
а) Іда;
б) Етна;
в) Монблан;
г) Ането .
4. Звідки походить гра у футбол?
а) З Німеччини;
б) Монако;
в) Франції;
г) Англії.
5. Де проходили літні Олімпійські ігри 2004 р.?
а) Афіни — Греція;
б) Париж — Франція;
в) Неаполь — Італія;
г) Київ — Україна.
6. У якій частині світу немає пустель?
а) Азія;
б) Африка;
в) Європа;
г) Австралія.
7. Яка з перелічених країн є батьківщиною вальсу?
а) Іспанія;
б) Ліхтенштейн;
в) Австрія;
г) Ірландія.
8. На прапорі яких країн Європи є такі самі кольори,
як і на прапорі України (синій і жовтий)?
а) Молдова;
б) Болгарія;
в) Ватикан;
г) Боснія і Герцеґовина;
д) Румунія;
е) Андорра;
ж) Швеція;
з) Угорщина.
Дякую, за роботу ми врятували всіх постраждалих.
Конкурс 8 «Незакінчене речення» (бліцопитування)
1. За обсягом ВВП посідає перше місце в Європі і третє
у світі країна... (Німеччина)
2. До Франції нафту завозять із...
3. Тваринництво країн Європи має
переважно... напрям.
4. Маслини вирощують у...
5. Росія є одним з найбільших у світі
постачальників...
6. У країні близько 40 портів, найбільші з них —
...
7. Франція є світовим лідером...
8. У Франці виготовляють такі марки автомобілів,
як...
9. Росія за видобутком нафти поступається
тільки...
10. Збудована одна з найкращих автострад
Європи...
11. Паромна переправа сполучає Німеччину
з...
12. За споживанням на душу населення та експортом
пива...
13. Нафтопереробні та нафтохімічні комбінати Франції
розташовані в портах, тому що...
14. У Німеччині випускають такі автомобілі, як...
15. Гордістю Франції є місцеві сорти...
16. Італія посідає перше місце у світі за
виробництвом... і вирощуванням...
Конкурс 9 «Страва Європи»
У вас було д/з приготувати одне блюдо європейської
країни і презентувати його. Викладач: Усіх вас об’єднала в пари любов до однієї з
найцікавіших і захоплюючих наук — географії.
Сценарій до 8 березня
“Жінка її величність”
Тема. Франція
Що
знаю
|
Хочу
знати
|
Що
навчився
|
Назва країни - Французька
республіка
|
||
Столиця – Париж
|
||
Тип країни – високороз-винена,
країна “Великої сімки”
|
||
Державний устрій – унітарна держава
|
||
Форма правління – президентська республіка
|
||
Міжнародні організації - ООН, ЄС, НАТО
|
||
Площа – 547 тис. кв. км. (48 місце в світі і 2 в Європі)
|
Коментарі
Дописати коментар